Mika

🍀🍀Szukamy domu tymczasowego/stałego dla Mikusi – nowej podopiecznej Fundacji Przyjaciele Palucha🍀🍀

Mika ma 3 lata i waży ok. 6 kilogramów. Przez całe dotychczasowe życie była psem podwórkowym, mieszkała w budzie ☹ Jej maleńkie ciałko musiało znosić upały i mrozy, a serce – samotność.
To maleństwo nie sprawdziło się w roli alarmu, okazała się też mniej ważna od kwiatków w ogródku, które podgryzała. 😔 Może to i lepiej, bo 9 lipca trafiła pod opiekę naszej fundacji i zyskała szansę na życie, na jakie zasługuje każdy pies – na prawdziwy dom, w którym będzie traktowana jak członek rodziny.

Znamy się chwilkę, ale jedno możemy powiedzieć na pewno – Mikusia jest przesłodka i bardzo lgnie do ludzi 🥰 Na początku wydawała się bardzo lękliwa, ale minęło kilka dni w domu tymczasowym i to już zupełnie inny pies, który błyskawicznie robi postępy.

Mika w mieszkaniu czuje się już bardzo dobrze 😊 W ciągu jednego dnia nauczyła się wskakiwać na łóżko i noce spędza z łebkiem na poduszce obok tymczasowej opiekunki 😉 Umie już jeździć windą, wie, gdzie jest jej mieszkanie i bez problemu wchodzi do klatki, choć na początku bardzo się tego bała.
Potrzeby fizjologiczne załatwia już wyłącznie na spacerze.

Obecnie Mika mieszka z dwoma psami, pięknie się z nimi dogaduje. Na spacerze nie reaguje na mijane psy, w bezpośrednim kontakcie jest trochę wystraszona, ale to zapewne też się z czasem zmieni. 🐶
Wiemy, że malutka miała kociego kumpla w poprzednim życiu, obecnie na koty w mieszkaniu patrzy z zaciekawieniem, wącha po noskach i odchodzi. 🐱
Bez problemu zostaje w mieszkaniu ok. 9 godzin – podglądamy ją na kamerce 😉 Wiemy, że cały ten czas przesypia.

Szukamy dla Mikusi ludzi bardzo czułych i cierpliwych, którzy poświęcą jej czas i będą delikatnie dmuchać w jej skrzydła. Mikusia bardzo szybko się otwiera i to czysta przyjemność obserwować jej przemianę.
Miły pies do towarzystwa byłby oczywiście wskazany 😊

Mika jest pozbawiona agresji, ale szukamy domu bez małych dzieci (nastolatków powinna polubić 😉, bo malutka potrzebuje spokoju i uwagi, widać, że ludzkie maluchy budzą w niej niepokój.

Kontakt w sprawie adopcji