Kostek

Starszy psiak, który nie miał w życiu lekko… Trafił do nas zachudzony i wyraźnie zaniedbany. Mimo to Kostek jest pogodny, delikatny i lubi kontakt z człowiekiem. Również wobec psów jest przyjacielski i nie odpowiada agresją nawet na nieprzyjemne zaczepki mijanych na spacerze zwierzaków. Mimo swojego wieku i wyniszczonego organizmu Kostek radośnie biega i dziarsko maszeruje na smyczy. Na spacerach węszy niemal całą drogę, chętnie chodzi w nowe miejsca, lub takie niewęszone przez dłuższy czas, uwielbia zmieniać trasy.

Kostek w domu tymczasowym bardzo szybko poczuł się jak u siebie. W domu roznosi go energia. Biega po mieszkaniu, sprawdza wszystkie blaty i pojemniki w poszukiwaniu jedzonka. Nie wadzi nikomu, chyba, że chodzi o jedzenie, które próbuje wyjadać z misek psich towarzyszy. Zamieszkał z innymi psami i z kotami, z którymi na razie nie wchodzi w żadne konflikty. Choć nie zawiera też raczej głębokich psich przyjaźni. W domu dla niego mógłby istnieć tylko człowiek.

Kostkowi zdarza się nasikać w domu, dlatego szukamy mu domu z możliwością częstszych wyjść na zewnątrz, najchętniej domu z ogródkiem.

Badania wykazały, że ma guz tarczycy – gruczolakorak, który musiał zostać usunięty. Kostek przeszedł operację wycięcia całego płata tarczycy i niedawno drugą operację amputacji paliczka w łapie. Prawdopodobnie już niedosłyszy, dostaje też karmę nerkową.

Pilnie potrzebuje domu, który otoczy go miłością i zadba o dalsze leczenie.

Dla Kostka szukamy spokojnego domu, który nie będzie bał się podjąć opieki nad starszym czworonogiem. Psiak prawdopodobnie odnajdzie się także w towarzystwie innego, nienatarczywego zwierzaka.

Kontakt w sprawie adopcji