Gandalf

Gandalf jest bardzo pogodnym 100% bokserem. W schronisku został oceniony na 13 lat, ale według wolontariuszy jest młodszy i ma nie więcej niż 10 lat.

Jest wesołym seniorem, w którym człowiek zakochuje się od pierwszego spotkania. Jest bardzo pro-ludzki, nie boi się ludzi, reaguje na każde zawołanie. Na spacery chodzi chętnie, jest skory do zabawy, nie ciągnie na smyczy. Lubi kontakty z innymi psami.

Niedawno zamieszkał w domu tymczasowym, w którym okazał się wspaniałym kompanem i radosnym psiakiem.

W domu tymczasowym zamieszkał z kotem i psem, ale bardzo się ekscytuje na widok kota i dla jego dobra i spokoju powinien trafić do domu “niekociego”. W potencjalnym domu może być inny pies, ale nie może to być pies o silnym charakterze. Gandalf ma silne poczucie własności, jest zaborczy i zazdrosny o ludzi i zabawki. Potrafi stanowczo pokazać, że sobie nie życzy jak mu się wchodzi w paradę, szczególnie kiedy zabiega o uwagę człowieka. Jednak jeśli drugi pies będzie uległy to na pewno się dogadają. Za suczką z domu tymczasowego chodzi krok w krok i uczy się od niej co wolno, a co nie. Myślimy że z małym psem spokojnie się dogada bo już w schronisku było widać że je lubi. Gdyby miał trafić do domu, w którym jest pies rezydent konieczne byłoby zapoznanie.

Generalnie w domu odnajduje się świetnie. Bez problemu zostaje sam, nawet 9 godzin, nie niszczy, nie wokalizuje, zachowuje czystość, po prostu śpi, a na powitanie przybiega przeciągając się po drodze.

Sportowcem nie jest i nie będzie, ale na spacery chodzi z chęcią. Godzinny spacer jest dla niego ok. Z powodu zwyrodnień stawowych nie polecamy do domu ze schodami i bez windy. Na ten moment chłopak jest zdrowy, ale w jego wieku konieczne są regularne badania takie jak morfologia, USG, echo serca. Obecnie bierze jedynie leki stosowane w łagodzeniu bólu stawów (Librela) .

Do szczęścia brakuje mu tylko stałego opiekuna, który zatroszczy się o jego zdrowie i zapewni mu spokojny, pełen ciepła dom. Mamy nadzieję, że taki dobry pies szybko znajdzie wspaniałą rodzinę, u której będzie mógł zostać NA ZAWSZE.

Pies pod opieką grupy G1 

Kontakt w sprawie adopcji