Tofik

Tofik spędził w schronisku prawie 2 lata i choć wzbudza zainteresowanie, bo w końcu jest bardzo ładnym, małym pieskiem, to nadal nie znalazł swoich ludzi 🙁 Choć zawsze wierzymy, że każdy nasz podopieczny znajdzie TEN właściwy dom, to o Tofika szczególnie się baliśmy. Mimo to on sam udowodnił nam, jak mądrym i wspaniałym jest psem, a przez ostatnie miesiące, w domu tymczasowym zrobił takie postępy, o których jeszcze niedawno by nam się nie śniło.

Mając w pamięci jego początki w schronisku naprawdę wzrusza nas, ile pracy wykonał i jesteśmy z niego bardzo dumni. Tofik potrafi nawiązać wspaniałą relację z człowiekiem i mieszkając w domu tymczasowym Wolontariuszki z każdym dniem pokonuje więcej swoich lęków, i już bezgranicznie ufa swojej Opiekunce.

Początkowo samo zabranie Tofika na spacer w schronisku było sukcesem, ale szybko okazało się, że przy regularnej pracy i budowaniu więzi osiągniemy znacznie więcej. Jeszcze niedawno nie było mowy o dotyku – zaś w domu tymczasowym Tofik na nowo nauczył się, że dotyk może być przyjemny. Więcej, obecnie Tofik szuka wręcz tego dotyku zaczepiając Opiekunkę i prosząc o pieszczoty. W domu Tofik zachowuje czystość, zgodnie mieszka z psem, natomiast nie jest mu po drodze z kotami, bo niestety je gania i próbuje ustawiać. Dlatego, o ile z pełnym przekonaniem rekomendujemy go do domu z innymi psami, to raczej nie widzimy go w domu z kotami, małymi dziećmi i innymi zwierzętami.

Praca, jaką wykonała jego dotychczasowa Opiekunka zaowocowała ogromnym przywiązaniem i zaufaniem ze strony Tofika. Dlatego osoby zainteresowane muszą liczyć się z mocno wydłużonym procesem, by Tofik w swoim tempie zaufał nowej osobie i nawiązał z nią prawidłową relację. Przyszły właściciel powinien też być doświadczony w pracy z psami, szczególnie w zakresie czytania psich sygnałów.

Kontakt w sprawie adopcji