Tofik

Tofik spędził w schronisku aż 2 lata i choć wzbudza zainteresowanie, bo w końcu jest bardzo ładnym, małym pieskiem, to nadal nie znalazł swoich ludzi 🙁 Od kilku miesięcy mieszka w domu tymczasowym i zrobił takie postępy, o których jeszcze niedawno by nam się nie śniło.

Mając w pamięci jego początki w schronisku naprawdę bardzo wzrusza nas, ile pracy z nami wykonał i jesteśmy z niego bardzo dumni. Tofik potrafi nawiązać wspaniałą relację z człowiekiem. Początkowo samo zabranie Tofika na spacer w schronisku było sukcesem, ale szybko okazało się, że przy regularnej pracy i budowaniu więzi osiągniemy znacznie więcej. Jeszcze niedawno nie było mowy o dotyku – zaś w domu tymczasowym Tofik na nowo nauczył się, że dotyk może być przyjemny. Coraz lepiej również sygnalizuje, kiedy coś nie jest ok. Ze swoją tymczasową Opiekunką świetnie się rozumieją! Tofik w trudnych sytuacjach szuka w niej wsparcia. Schronisko po prostu uniemożliwiało mu zrobienie postępu w pracy z człowiekiem, jaki mógłby osiągnąć w domu 🙁 Tego nie zastąpi stały kontakt z człowiekiem, spokojne domowe warunki, rutyna. W domu odnalazł się bardzo dobrze, zachowuje czystość, mieszka z psem i kotami, choć z tymi drugimi raczej się nie dogaduje: gania je i próbuje ustawiać. Dlatego, z pełnym przekonaniem rekomendujemy go do domu z innymi psami, ale raczej nie widzimy go w domu z kotami, małymi dziećmi i innymi zwierzętami.

Toffik bardzo przywiązał się do tymczasowej Opiekunki, więc należy liczyć się z wydłużonym procesem, by Toffik w swoim tempie zaufał nowej osobie i nawiązał z nią prawidłową więź. Przyszły właściciel powinien też być doświadczony w pracy z psami, szczególnie w zakresie czytania psich sygnałów.

Kontakt w sprawie adopcji