Rita

Rita trafiła do schroniska jako mały szczeniaczek. Niestety, zachorowała i spędziła w małej, szpitalnej klatce długie miesiące 🙁 Dla takiego dzieciaka pierwsze miesiące życia to czas, w którym powinien poznawać świat i wszystkiego się uczyć. W schroniskowej klatce to niemożliwe, dlatego Fundacja Przyjaciele Palucha zabrała Ritkę do domu tymczasowego.

Mała jest już zdrowa i błyskawicznie nadrabia braki w socjalizacji. Ma jeszcze pewne problemy z zachowaniem czystości w domu (nic dziwnego, wiele miesięcy musiała załatwiać się tam, gdzie spała i jadła 🙁 ) – trzeba z nią częściej wychodzić i liczyć się z tym, że mogą jeszcze zdarzyć się wpadki.

Poza tym Rita jest bardzo aktywnym psem – w wyścigach z innymi psami na wybiegu zawsze wygrywa 🙂 Świetnie dogaduje się z kotem-rezydentem – bawią się i zostają grzecznie razem, gdy tymczasowa opiekunka wychodzi do pracy 🙂 Ritka lubi dzieci – z wzajemnością 🙂 W nowych miejscach bywa speszona, ale dzięki smaczkom daje się przekonać, że świat nie jest straszny 🙂 Rita wzięła zresztą udział w Warszawskim Dniu Zwierząt i świetnie sobie poradziła w tłumie ludzi i psów.

Ritka to czarny brylancik do oszlifowania. Szukamy dla niej aktywnych ludzi – spacer wokół bloku na pewno jej nie zadowoli, to typ sportowca 🙂 Byłoby świetnie, gdyby nowa rodzina wybrała się z małą do psiego przedszkola, żeby pod okiem doświadczonej osoby wychować ją na wzorową psią obywatelkę 🙂

Kontakt w sprawie adopcji