Łepek

Łepek – bystrzacha, kontaktowy młodzieniec, któremu łapa najwyraźniej powinęła się na samym starcie. Z zaufanego źródła wiemy, że Łepek od szczeniaka znał tylko łańcuch, a pobyt w schronisku doprowadził go do załamania nerwowego, co przypłacił utratą ogona 🙁 Dlatego właśnie wylądował awaryjnie w domu tymczasowym, gdzie doszedł do siebie i teraz BARDZO PILNIE szuka domu stałego, bo przecież nie może wrócić za kraty!

Jaki jest Łepcio? To wrażliwy psi dzieciak ze wszystkimi atutami, stosownymi dla wieku młodzieńczego. Ma ogromne pokłady energii, które pożytkuje najchętniej na długich spacerach poza miastem. Ma swoje sprawy, ale pilnuje się i zawołany zawsze przybiega. Jest bardzo ciekawski i chętnie nawiązuje nowe znajomości z psami, wykorzystując wszystkie znane mu zasady savoir vivre’u – i choć najczęściej wygląda to jak “złap mnie, jeśli potrafisz”, to Łepek potrafi też uszanować autorytet dojrzałych, mądrych psów, które nie mają ochoty na wspólne kicanie. W domu tymczasowym Łepuś koleguje się ze znacznie większą od siebie rezydentką o podobnym temperamencie i ta różnica rozmiarów nie ma dla niego żadnego znaczenia. Poza tym Łepek jest zagorzałym fanem wylegiwania się “gdzie-bądź”, czyli na dywanie na środku salonu, na kanapie, jeśli pozwolą (jak nie pozwalają, to nie musi – Łepcio szybko uczy się zasad panujących w nowym miejscu) albo na swojej psiej koleżance, jeśli jest mało miejsca, np. w aucie 😀 A propos – Łepek bardzo grzecznie podróżuje. Podobnie rzecz ma się z zostawaniem w domu. Lubi też towarzyszyć w codziennych czynnościach – fascynuje go czyszczenie mebli, zamiatanie podłogi i, oczywiście, z pełnym zaangażowaniem asystuje w kuchni. Bardzo pragnie być częścią rodziny, doglądać wszystkiego, co dzieje się w domu, a po męczącym dniu marzy, by nareszcie móc się przytulić, bo przy całej swojej ruchliwości Łepcio jest uroczym psem kradnącym serce i lubi bliskość człowieka. Drugą miłością Łepka jest poznawanie świata – jak to u dzieci – za pomocą buzi. Z tego powodu żaden inny spośród naszych podopiecznych nie ma tylu fajnych pluszaków, co Łepcio. Trzeba przyznać, że większość zabawek szanuje i nie są one jednorazowe, potrafi się nimi też dzielić. Na spacerze chętnie bawi się patykami czy piłką, ale krótko – bardziej interesuje go zwiedzanie okolicy, ptactwo, które można pogonić i ludzie, których czasem zdarza mu się oszczekać. Jest zwinny, bardzo szybki, czasem szybciej robi niż myśli, ale jednocześnie jest skory do nauki i potrafi się skupić na prostych zadaniach.

W osiągnięciu psiego zen z pewnością Łepkowi nie pomaga jego obecna sytuacja – niepewna, tymczasowa. W ciągu ostatniego miesiąca zmieniał miejsce pobytu wielokrotnie, a obecnie mieszka na przyjemnym, ale dosyć tłocznym osiedlu, gdzie bardzo dużo się dzieje i już teraz widzimy, że dla Łepka to za dużo. Wiemy, że swoje pierwsze miesiące życia spędził w wiejskich terenach i byłoby wspaniale, gdyby w podobnej okolicy mógł znów zamieszkać, mieć przestrzeń i móc rozwijać prędkości!

Poczynania Łepka możecie też śledzić na instagramie!

Kontakt w sprawie adopcji

  • Ida 694 689 970
  • Tonia 602 763 034
  • Klaudia 514 360 970