Andzia

Andzia jest naszą rezydentką. Nie szukamy jej domu, ale wspieramy finansowo jej leczenie.

Malutka Andzia to absolutnie przeurocza, łagodna i bardzo przyjazna dziewczyna 😍 – uwielbia kontakt z człowiekiem, najchętniej zamieszkałaby na jego kolanach 🥰 Po jej zachowaniu trudno poznać, że ma już 10 latek za sobą. Urokiem osobistym podszywa się pod szczeniaka 😎To czworonożny skarbek, który wzorowo chodzi na smyczy i spokojnie eksploruje otoczenie podczas spaceru. Gdy czuje ciepłe nastawienie ze strony człowieka, zamienia się w prawdziwie rozczulającego słodziaka 🥹

Niestety to maleństwo ma poważne problemy zdrowotne. Andzia ma nowotwór nadnerczy 💔 Operacja wycięcia nowotworu nie wchodzi w grę ze względu na zmianę w płucu, która może mieć charakter przerzutowy – Andzia nie może być poddana żadnym inwazyjnym zabiegom, które wymagają narkozy. Nasza ufna dziewczynka cierpi też na zespół Cushinga, a po konsultacji kardiologicznej doszły kolejne leki… 😔 Andzia musi być pod stałym nadzorem lekarza.

Na szczęście w czerwcu 2024 roku Andzia opuściła schronisko i przeprowadziła się do domu na zawsze. Nie wiemy, ile czasu jej zostało, ale najważniejsze, że spędzi go wśród kochających ludzi.