Leyla

Leyla to biało-buro- czarna księżniczka, która w książeczce dumnie nosi wpis „trikolorka”. Ma 4 lata i zapewne swoją historię, której nie znamy. Trafiła do nas wysterylizowana, więc bardzo możliwe, że ktoś kiedyś o nią dbał. Jeśli tak było, to bardzo dawno temu. Kotka trafiła do nas zaniedbana, z ranami i strupami na ciele.

Podczas pobytu w schronisku Leyla wydrapywała się do krwi z uwagi na stres i alergię pokarmową. Każdy dzień był dla niej koszmarem… Na przykładzie innej kotki będącej pod opieką Fundacji – Jagienki, wiedzieliśmy, że w jej stanie, każdy kolejny dzień będzie powodował powiększenie wydrapywanego obszaru…

Na szczęście pod koniec listopada kotka trafiła do domu tymczasowego i powoli wraca do formy. Rany się ładnie goją, Leyla ma dobry humor i uważa, że człowiek jest poduszką. Uwielbia się miziać i spać ze swoją tymczasową opiekunką. Jeśli ma dosyć miziania lub jakiejś zabawy, potrafi to ładnie, ale stanowczo, zasygnalizować. Dnie spędza na spaniu zwinięta w kłębuszek, ganianiu sznurka i swoich wyimaginowanych przyjaciół a także ugniataniu kolan opiekunki i „ćwierkaniu” – to kotka, która ma bardzo dużo do powiedzenia 🙂 Leyla mieszka w domu tymczasowym z kotkiem Bajglem, również do adopcji, i pieskiem Puniem, który nie jest do adopcji 😉 Ale dzięki temu wiemy, że akceptuje zarówno koty, jak i spokojne psy. Jest dosyć lękliwa i reaktywna, nie polecamy jej więc do domu z małymi dziećmi.

Leyla jest wysterylizowana, ma ujemne testy FIV/FeLV, jest zachipowana, odrobaczona, zaszczepiona i przyjmuje karmę hipoalergiczną.

Leyla jest do adopcji w „dwupaku” z Bajglem.

Kontakt w sprawie adopcji

  • Weronika 509 166 292