Dobrodziej

EDIT: 16/02 DOBRODZIEJ PRZENIÓSŁ SIĘ DO DOMU TYMCZASOWEGO <3 OPIS BĘDZIE AKTUALIZOWANY

———————————————————

Dobrodziej to kwintesencja pozytywnego nastawienia do życia 😀 Mimo kłopotów zdrowotnych, typowych dla owczarków niemieckich, stara się nie tracić pogody ducha.

Jednak ostatnie konsultacje ortopedyczne nie pozostawiły złudzeń. Stan zdrowotny Dobrodzieja jest bardzo zły. Zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa, stawów biodrowych, stawów łokciowych, nadgarstków są nieodwracalne. Toczący się praktycznie w każdym miejscu układu kostnego proces zapalny doprowadza do stopniowego ograniczenia zakresu ruchomości, upośledzając każdego dnia zdolności do poruszania się. Te zmiany powodują ogromy ból, z którym Dobrodziej musi się mierzyć każdego dnia.

Na cito potrzebujemy dla niego domu stałego lub tymczasowego!!!

Potrzebujemy PILNIE znaleźć mu rodzinę, która zaopiekuje się nim na ostatniej prostej. Dobrodziej potrzebuje ciepłego miejsca, który będzie najlepszy dla jego schorowanych stawów. Potrzebujemy dla niego domu ze swobodnym dostępem do ogrodu (bez schodów) lub mieszkania w bloku z windą i bliskim terenem spacerowym. Dom/mieszkanie musi mieć odpowiednie podłoże, tak aby Dobrodziej mógł swobodnie się poruszać, czyli np. wykładziny (nie może być płytek, paneli – nic śliskiego), żeby łatwiej było mu wstawać z pozycji leżącej.

Obecnie Dobrodziej przyjmuje: Librelę (zastrzyk raz na miesiąc), Arthrofos, Gammolen, Rumen-Tabs oraz przeciwbólowo Gabapentynę. Wymaga zabiegów rehabilitacyjnych (bieżnia wodna).

Jaki jest Dobrodziej?

  • Uwielbia spacery – trzeba jednak teraz ich czas dostosowywać do możliwości Dobrodzieja.
  • Kocha ludzi! Jest łagodny i przyjacielski. Chce być głaskany, dotykany. Nie jest też w tym nachalny, choć czasem uroczo prosi łapeczką o jeszcze.
  • Z godnością znosi kąpiele, czesania i zabiegi weterynaryjne – jest pacjentem idealnym!
  • Lubi inne pieski i zabawy. Zapomina wtedy o całym bólu, który mu towarzyszy.
  • Lubi jeździć samochodem – leży sobie spokojnie podczas całej drogi.

Zapraszamy do poznania tego fantastycznego psa! 😍

BŁAGAMY O DOM! Wolontariusze grupy Psubraty pokrywają koszty diagnostyki, leczenia i utrzymania Dobrodzieja. W miarę możliwości postarają się również pomóc w dojazdach do weterynarza lub na zabiegi rehabilitacyjne.

Kontakt w sprawie adopcji