Schino

Od 15 listopada Schino mieszka w domu tymczasowym u Julii.

Kiedy Schino do nas trafił, byliśmy przekonani, że szybko znajdzie dom. Mały, pogodny, lubiący ludzi i spacery, bez straszków z poprzedniego życia, mimo widocznego zaniedbania. Pies idealny do adopcji i życia miejskiego. Telefon milczał. Schino był w schronisku niewidzialny, chociaż bardzo potrzebował domu, zwłaszcza zimą! W między czasie odkryliśmy, że w wyniku starego urazu w okolicach szyi był narażony na narastający ból i dyskomfort. Na szczęście znaleźliśmy Julię, która postanowiła podarować mu dom tymczasowy. Ze schroniska wyszedł w bardzo złym stanie, który na szczęście jest już tylko wspomnieniem.

Obecnie nasz maluch funkcjonuje w pełni normalnie, cieszy się życiem i przechodzi rozszerzoną diagnostykę. Być może będzie go czekać rehabilitacja odcinka szyjnego kręgosłupa, aby jak najdłużej cieszył się codziennością bez bólu. Szukamy dla niego opiekuna, który zadba o jego zdrowie i zaopiekuje się nim już na zawsze!

Jaki jest domowy Schino? Jest wspaniałym towarzyszem, lubi spędzać czas blisko człowieka. Z pewnością będzie wtulał się w Ciebie na kanapie i pomagał w pracy 🙂 Akceptuje wszystkich ludzi w tym dzieci. W samochodzie przysypia na długich dystansach, więc wspólne wycieczki i wakacje to nie problem. Pięknie mija samochody i rowerzystów. Widać, że umie odnaleźć się w przestrzeni miejskiej. Grzecznie zostaje w domu.

Schino nie przepada za kontaktem z innymi psami, potrafi się na nie denerwować. Chociaż w schronisku miał kolegę i koleżankę z którymi spacerował równolegle w zgodzie, to mimo wszystko polecamy go do domu bez innych psów. Nie znamy jego stosunku do kotów.

Schinkowi należy zagwarantować życie bez nadmiaru schodów, więc najlepiej gdyby zamieszkał w domu z ogródkiem lub mieszkaniu z windą.

Po tylu perypetiach, bólu, straconej nadziei i odzyskanej radości Schino bardzo potrzebuje stabilnego domu już na zawsze. Jeżeli serce zabiło Wam mocniej i chcielibyście podarować mu stały dom, zadzwońcie do nas!

Kontakt w sprawie adopcji