Elfik

Elfik to kociak, który pomylił choroby z pokemonami i wraz z siostrą postanowili zebrać je wszystkie – koci katar, grzybica, biegunki, zmiany skórne i wysięk z oczu spowodowane alergią. Śmierć cały czas deptała im po piętach i niestety dogoniła malutką Nimfę, która wszystkie wymienione wyżej problemy przechodziła ciężej 🙁

Elfiś na antybiotyku i właściwej diecie – karmie z kangura, bardzo szybko zaczął się odbijać, poprawiła się kondycja skóry i oczek, skończyły się biegunki. Ze względu na historię chorób i skrajnie niską masę przy przyjęciu do schroniska (w wieku około 4 tygodni ważył tyle, co kilkudniowe kocię) Elfik jest bardzo malutkim kociakiem, rozmiarowo bliżej mu do 7-8 tygodni, niż 11. Przewlekłe niedożywienie w okresie najintensywniejszego wzrostu może sprawić, że Elfik zawsze będzie mniejszym kotem.

Elfik jest kotem bardzo towarzyskim i ufnym, zarówno do ludzi, jak i innych kotów. Uwielbia być myty przez wujka Erosa oraz wtulać się do przyszywanej siostry Astry – oboje mruczą wtedy do siebie. Jest też bardzo ciekawski, lubi sprawdzać każdy kąt, wypróbowywać nowe zabawki i dokładnie sprawdzać, czy nie ma okruszków jedzenia pozostałych kotów. Typowo dla kociaków na tym etapie rozwoju jest bardzo energiczny, nigdy nie mało mu zabawy, mimo że ma do dyspozycji trzy dorosłe koty i dwie półroczne tymczaski.

Ze względu na opóźnienie w rozwoju fizycznym oraz gorszy stan siostry, która rzadko miała siłę się bawić, Elfik jeszcze uczy się granic bólu i wymaga w tym konsekwentnego niepozwalania na gryzienie palców, aby nie utrwalić gryzienia w dorosłości. Na pewno przyda mu się w tym pomoc innego młodego kota, z którym będzie mógł dalej testować granice 🙂

Póki co Elfik nie wykazuje dalszych problemów zdrowotnych. Jest dwukrotnie zaszczepiony, kilkukrotnie odrobaczany, ujemny na FIV i FELV. Przynajmniej przez okres najintensywniejszego wzrostu potrzebuje zostać wyłącznie na karmie z kangura. Potem będzie można próbować testować inne białka, choć istnieje możliwość, że kangur jest jedynym, które toleruje.

☎ Więcej informacji: wolontariuszka Ewa, tel. 576 661 626