Panienka

Kiedy biała i delikatna niczym konwalia Panienka trafiła do schroniska, towarzyszyła jej cała lista schorzeń: przewlekłe zapalenie pęcherza, zmiany zapalne w trzustce, zapalenie płuc. Jej życie było zagrożone, dlatego Fundacja Przyjaciele Palucha zabrała ją pod swoje skrzydła i Panienka trafiła do domu tymczasowego.

W schronisku było z nią źle – koteczka zupełnie nie miała siły i motywacji, aby zawalczyć o siebie. Odmawiała jedzenia, poddała się. Na szczęście w domy tymczasowym odzyskała chęć do życia, siły i zdrowie. Obecnie przed księżniczką już tylko sanacja jamy ustnej.

Panienka to cudowna, przemiła kocia dama, która uwielbia wyczesywanie futerka i mizianki z człowiekiem. Jest bardzo czułym kotem, ale jednocześnie niesamowicie delikatnym i nie narzuca się ze swoją obecnością. W domu nie sprawia żadnych problemów – jest czysta, nie niszczy. Jedynie przy jedzeniu grymasi i trzeba się mocno nagimnastykować, by chciała jeść wartościowe jedzenie.

Panienka jest nosicielką wirusa FiV (wirus nabytego niedoboru immunologicznego kotów).

Szukamy dla Panienki domu stałego – troskliwego i odpowiedzialnego. Wymagamy osiatkowania okien/balkonu.

Nie wiemy, jak Panienka reaguje na inne koty, ale ponieważ dobrze jej jako zwierzęcej jedynaczce, szukamy raczej domu bez innych zwierząt.

Kontakt w sprawie adopcji