Elza

Elza to nasza nowa podopieczna, która trafiła pod opiekę fundacji w bardzo zaniedbanym stanie. Jej opiekun zmarł, a koteczką nie miał się kto zająć 🙁

Elza ma 12 lat, ale chyba dawno nie miała okazji spotkać się z weterynarzem i opowiedzieć mu, co jej dolega. A jak to bywa na jesieni życia – dolegają jej ząbki oraz bóle stawów i niestety nadwaga, która jest efektem śmieciowego jedzenia. 🙁

Koty bardzo dobrze ukrywają swoje bóle i pewnie dlatego opiekun Elzy nie pofatygował się, żeby sprawdzić, czy z kotką wszystko jest dobrze. Nie chcemy nawet myśleć, jaki ból Elza musiała codziennie znosić.

Koteczka musiała być poddana w trybie pilnym sanacji jamy ustnej, podczas której zostały jej usunięte wszystkie ząbki. Elza tez już do końca życia będzie musiała brać leki przeciwbólowe. Kotka musiała też przejść zabieg usunięcia zmiany nad okiem. Czekamy na wyniki badania histopatologicznego.

Aktualnie kotka przebywa w domu naszej wolontariuszki, gdzie pokazała się z jak najlepszej strony i czeka tam na swój nowy, odpowiedzialny dom.

Kontakt w sprawie adopcji