Kajetan

Kajetan od niedawna przebywa w domu tymczasowym. Więcej informacji wkrótce.

Kajetan zdecydowanie nie ma łatwej drogi do domu – nikt o niego nie pyta, nikt nie chce pokochać? Od przyjazdu do schroniska Kajetan był niedostępny – wolał się zamknąć przed kontaktem. Trudno się dziwić – przecież stracił dom. Czy jego postawa wynika ze złych doświadczeń? Co stało się w jego życiu, że tak bardzo nie ufa człowiekowi i reaguje pacaniem łapą na próby kontaktu?

Wiele miesięcy spędzonych w klatce, która stała się jego całym światem z pewnością dobrze nie zadziałały na jego psychikę, mimo to Kajetan zaczął porzucać postawę obronną. Dzisiaj Kajetan daje się pogłaskać, a wybranym – nawet wziąć na ręce. 🙂 Choć w dalszym ciągu potrafi pokazać frustrację, jest ona zdecydowanie mniejsza niż na początku pobytu w schronisku.

W jego przypadku budowanie zaufania trwa długo, ale postęp jaki zrobił daje nadzieję, że nawet tak niedostępny buras jak on, chce być kochany i być czyjś.

Niestety Kajetan trafił do schroniska z problemami pęcherzowi. Stres związany z zamknięciem w klatce i schroniskiem zdecydowanie nie pomaga mu go trwale wyleczyć. Kocurek ma 6 lat. Przed nim całe życie.

Szukamy dla niego doświadczonego domu, który pomoże mu ustabilizować się emocjonalnie. Kajetan potrzebuje wyrozumiałego opiekuna, który będzie z nim pracował tak, żeby Kajetan już nigdy nie musiał czuć się zagrożony.

Kontakt w sprawie adopcji