Reszka

Reszka to cudowna owczarka ze smutną historią, która przeżyła wieloletni łańcuch, trudy schroniska, w którym bardzo schudła i smutek samotności. Zrobiliśmy wszystko, aby zmienić jej otoczenie – Fundacja Przyjaciele Palucha przyjęła ją pod swoje skrzydła i dzięki temu Reszka dochodzi do siebie w domu tymczasowym. Zajmują się nią wspaniali ludzie, ale mimo wszystko dom tymczasowy to tylko przejściowa rodzina. Szukamy ludzkiego stada, które mądrze wynagrodzi jej wszystkie stracone lata.

Reszka posiada duży potencjał do nauki i bardzo dobrze odnajduje się w nowych warunkach. Szybko przyzwyczaiła się do ruchliwego miasta, nowych odgłosów, przejeżdżających rowerzystów, sprzętów domowych, windy i codziennych rytuałów. Opanowała w mig załatwianie potrzeb na zewnątrz. Po zapewnieniu jej odpowiedniej dawki ruchu dom traktuje jak miejsce do odpoczynku. Lubi być blisko ludzi, spać z nimi i towarzyszyć w codzienności. Równocześnie jest w pełni odwoływalna , w domu ładnie reaguje na komendę “nie” lub prośbę, aby poszła na swoje miejsce. Dobrze się czuje w towarzystwie starszych dzieci, które widzą jak podejść do psa. Nie wykazuje żadnych oznak agresji.

Reszka mimo swojej chudości i przejściowych problemów zdrowotnych jest nadal psem energicznym, potrzebuje człowieka, który poświęci czas na jej spacery, ćwiczenia umysłowe i utrzyma ją, kiedy na drodze pojawi się kot ,-) Ukończyła dwa kursy dla psów, które utwierdziły nas w przekonaniu, że jest psem pracującym, który kocha wyzwania i aktywną relację z opiekunem. Ma w sobie duże pokłady mądrej miłości.

Ze spokojem i cierpliwością reaguje na większość nowo poznanych psów, ale w zabawie zdarza się jej chęć dominacji. Ma potencjał, aby zamieszkać ze stabilnym psem-rezydentem po wcześniejszym wprowadzeniu w życie domowników. Nie polecamy jej do domu z kotem, chociaż nie wykluczamy, że i tu nas mile zaskoczy i nie potraktuje kota domowego jak największego wroga W przypadku zapoznania z innymi zwierzętami proces adopcyjny będzie musiał być nieco wydłużony.

Marzymy, aby wreszcie znalazła kochający dom na stałe. Reszka ma tylko 7 lat i szansę na drugie życie. Jest na nie gotowa i czeka na Ciebie!

Kontakt w sprawie adopcji