Mozart

Mozart od niedawna przebywa w domu tymczasowym, więcej informacji wkrótce.

Mozart to jeden z tych psiaków, dla których schronisko to szansa na lepsze życie. Trafił tutaj jako cień psa. Zniszczony kondycyjnie, wychudzony do granic, z fatalnym stanem sierści, z bliznami na karku. Życie, jakie wiódł, z pewnością nie należało do szczęśliwych, a teraz my podejmujemy walkę o jego przyszłość. Przyszłość w zdrowiu i przede wszystkim w prawdziwym, troskliwym domu.

Mozart póki co dał nam się poznać jako pies złakniony kontaktu i bliskości człowieka. Jest bardzo ufny do nowych osób, jednak gwałtowne i szybkie ruchy budzą w nim lęk. Mozart wykorzystuje każdą chwilę, żeby wtulić się w wolontariusza i otrzymać trochę pieszczot. W boksie wita nas bardzo radośnie i energicznie. Z emocji skacze na człowieka, co będzie wymagało pracy po adopcji, aby Mozart nauczył się w inny sposób wyrażać podekscytowanie 🙂 Mozart bardzo grzecznie pozwala założyć sobie szelki i spokojnie wychodzi na spacer z boksu. Na spacerze pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, dużo węszy i eksploruje otoczenie. Wszystko go ciekawi i widać, że spacer sprawia mu ogromną przyjemność. Pomimo, że nadal uczy się swojego nowego imienia, ładnie się odwołuje i szybko przybiega, gdy tylko go zawołamy. Na tę chwilę Mozart ignoruje mijane psy, nawet zaczepiany nie zwraca na inne czworonogi zbytniej uwagi.

Przyszła rodzina powinna pamiętać, że Mozart to owczarek niemiecki i być świadoma specyfiki tej rasy. Owczarki niemieckie wyjątkowo silnie przywiązują się do swojego opiekuna i są mu niezwykle oddane, więc opiekun Mozarta powinien wiedzieć, jak ważne jest budowanie relacji i wspólne spędzanie czasu z psem. Psy tej rasy stworzone są do współpracy z opiekunem. Uwielbiają wspólne zabawy, chętnie uczą się nowych sztuczek i doświadczeń u boku ukochanej osoby. Mimo, że Mozarta jeszcze poznajemy, już widać w nim potencjał godny owczarka, ponieważ jest bardzo inteligentny i szybko się uczy. Mozart dodatkowo kocha jedzenie, co będzie z pewnością ułatwieniem przy wspólnej nauce nowych umiejętności.

Szukamy dla Mozarta domu, który przede wszystkim zadba o jego zdrowie i kondycję. Mozart to młody pies, który, gdy odzyska siły, uzyska prawidłową wagę i poprawi kondycję, będzie potrzebować regularnych spacerów. Szukamy dla Mozarta człowieka, który pokaże mu, co znaczy troska, opieka i czułość. Z uwagi na lękliwość, siłę oraz skoczność Mozarta, nie polecamy go do domu z małymi dziećmi. Nie wiemy, jaki jest stosunek Mozarta do innych zwierząt towarzyszących, w tym kotów. Jeśli Mozart miałby trafić do domu, gdzie jest już inne zwierzę, wymagane będzie zapoznanie z rezydentem.

Kontakt w sprawie adopcji