Bajba

Bajba to malutka sunia potrzebująca kontaktu z człowiekiem. Wtedy czuje się bezpiecznie i rozkwita. Domaga się głaskania, przytulania i rozdaje mokre buziaczki. Dotychczas akceptowała praktycznie wszystkie psy, niestety, po bardzo poważnym pogryzieniu, znacznie większych od siebie psów wyraźnie się obawia. Na spacer w znanej i cichej okolicy idzie z prawdziwą przyjemnością, natomiast wszystkie nowości przyjmuje z dużym dystansem. Sunia kocha spacery, węszenie i zabawy, ale to człowiek jest dla niej na pierwszym miejscu!

Bajba zamieszkała w domu tymczasowym i jest objęta opieką Fundacji Przyjaciele Palucha. W ciągu tego czasu poczyniła ogromne postępy i tak jak na początku bała się totalnie wszystkiego, a życie w bloku wydawało się dla niej zbyt trudne, dziś już klatka schodowa, winda, sąsiedzi to jej przyjaciele. Uwielbia spacery, tarzanko na trawie, gonitwy za chrabąszczmi, z psami rezydentami jest pełna sztama. Bajba też wsiada bezproblemowo do samochodu, dzięki czemu korzysta z uroków działeczki i wycieczek, choć na razie jedynie w spokojnych miejscach. Ma swoje zabawki, które przenosi z kąta z kąt, a opiekunka tymczasowa się śmieje, że przyniosła sobą światełko dziecięcej radości i rozruszała domowe towarzystwo. Poprawiły się też relacje z kotem rezydentem, czasem jeszcze Bajba przypomni sobie, że biegającego po mieszkaniu kotka warto zaczepić, ale już coraz częściej daje kociej matronie spokój. Bajba też bezproblemowo zostaje w domu, no może zrobi w tym czasie swój porządek, ale robi to cichutko i niczego nie demoluje ;-).

Ponieważ, mimo ogromnego progresu, Bajba nadal boi się dużego ruchu ulicznego, obecnie szuka domu w cichej okolicy. Dużym dla niej oparciem byłby stabilny pies rezydent, który by jej pokazywał, jak żyć w nieznanym dotychczas dla niej świecie, ale nie jest to warunek konieczny. Szuka opiekuna odpowiedzialnego, cierpliwego, świadomego i gotowego na pracę. Suczka wiele już przepracowała, ale nauki nigdy zbyt wiele 🙂

Kontakt w sprawie adopcji