Scooby

Scooby to pies absolutnie wyjątkowy, nie tylko z wyglądu ale również jego oddanie w stosunku do zaufanego człowieka jest niesamowite.

Początkowo trzyma dystans do osób obcych. Potrzebuje czasu żeby zaufać i w pełni się otworzyć. Gdy już się do kogoś przekona to oddaje całego siebie, przytula się, rozdaje całusy i sam prosi się o uwagę.

Scoobiś to pozytywny i bardzo wesoły pies. Uwielbia czas spędzony z ukochanym przewodnikiem, jest chętny do nauki i wszelkiej aktywności fizycznej. Regularną pracą i wynagradzaniem dobrych zachowań można u niego wiele wypracować. Zadziwia nas jak wielką przemianę przeszedł ten wrażliwy olbrzym od kiedy trafił do schroniska, zmienił się nie do poznania. Scooby szuka człowieka, który będzie stanowczy i od początku wprowadzi jasne i przejrzyste zasady życia obok siebie. Scooby uwielbia próbować przesunąć granice, nie zawsze wychodzące dobrze dla człowieka czy jego samego. Scooby po początkowym braku zaufania i próbach przesunięcia nowo poznanych osób, okazuje się psem bardzo socjalnym, chętnym do podjęcia interakcji z człowiekiem.

Scooby akceptuje spokojne i zrównoważone, potrafiące dać czas do obwąchania się. Zaatakowany lub sprowokowany odpowie tym samym dlatego w domu powinien on jednak zostać psim jedynakiem. Szukamy również domu bez dzieci.

Nasz podopieczny zdecydowanie lepiej odnajdzie się w domu z ogrodem, gdzieś w spokojnej okolicy, raczej nie jest to typ mieszczucha 🙂

Niestety los nie był dla niego łaskawy, w młodym wieku trafił do schroniska, spędził w nim kilka, najlepszych lat swojego życia, a kiedy myślał, że w końcu szczęście się do niego uśmiechnęło i znalazł SWOICH ludzi, okazało się, że mógł się nimi cieszyć tylko przez chwilę, po czym wrócił za kraty. My, jego wolontariusze nie tracimy jednak nadziei, wiemy, że gdzieś tam czeka na niego dom idealny i już niedługo wyrwie naszego ulubieńca zza krat, Ten wrażliwy psiak bardzo przeżył zwrot z adopcji i teraz potrzebuje kogoś cierpliwego, kogoś kto pokocha go na dobre i na złe, kogoś, komu Scoobiś mógłby oddać całego siebie.

Może to właśnie TY?

Scooby obecnie przebywa w hotelu dla psiaków gdzie intensywnie pracuje z trenerem.Obecnie Scoobi po terapii zachowań niepożądanych, jest na etapie utrwalania zachowań z zakresu podstawowego posłuszeństwa i z dnia na dzień pokazuje jak wspaniałym psem jest 🙂

Kontakt w sprawie adopcji

Wirtualna adopcja

Jeśli chcesz wspomóc Scoobego, możesz adoptować go wirtualnie.