Matejko

Matejko to 8 letni kocur, który do schroniska trafił bardzo zaniedbany. Sierść matowa i posklejana, biegunka, zęby w bardzo złym stanie i jakieś stare złamanie przedniej łapki 🙁

Niestety łapkę trzeba było amputować. 🙁 W schroniskowej klatce Matejko nie miał szans na nauczenie się ponownie chodzić, tym razem na trzech łapkach, dlatego kocurek przeprowadził się do domu tymczasowego. Tam na nowo uczy się stawiać kroki.

W domu nasz podopieczny pokazał, że dla niego najważniejszy jest człowiek. Trochę nas to zaskakuje, bo od człowieka do tej pory nie spotkało go nic dobrego. Pomimo to, Matejko potrafi poczekać z rozpoczęciem jedzenia, jeśli tylko widzi szansę na choć małego głaska. Nadal gdzieś w Matejce drzemią demony z poprzedniego życia i wtedy zaczyna burczeć, i odchodzi w jakieś ciche i bezpieczne dla niego miejsce. Kocurek nie lubi, gdy bierze się go na ręce, chyba że sam się wgramoli na kolana, to wtedy głaszcz mnie i kochaj. Jego ulubioną rzeczą jest legowisko, na których kocha spać i się wylegiwać.

Matejko codziennie pracuje nad stawianiem coraz więcej kroków. Idzie mu to średnio, bo to w końcu nie młodzieniaszek, więc potrzebuje trochę czasu na “rozchodzenie się”.

Matejko będzie potrzebował zabiegu stomatologicznego. Wiemy, że będzie musiał mieć usunięte wszystkie ząbki, aby osiągnąć “holiwoodzki uśmiech”. Dla naszego podopiecznego szukamy domu cierpliwego i spokojnego, który pokocha go i da mu ciepły kąt oraz opiekę.

Kontakt w sprawie adopcji

  • Ewa 576 661 626