Joker

Joker przebywa w domu tymczasowym, ale całym sercem wypatruje domu stałego.

Jest pieskiem, który wiele w życiu przeszedł ale mimo tego pozostaje bardzo aktywny, szybko się uczy i bardzo chce współpracować z człowiekiem.

Na początku swojego pobytu w DT był zawsze czujny i wzdragał się na każdy ruch opiekuna. Prawdopodobnie na podstawie przeszłych doświadczeń oczekiwał, że w każdym momencie może nadejść zagrożenie, jednak powoli zachodzi w nim zmiana w tym zakresie. Teraz łatwiej mu wyluzować i odpoczywać, potrafi pozostać spokojnie na posłaniu, kiedy ktoś obok niego wstaje. Nie ma lęku separacyjnego, raczej grzecznie śpi, kiedy zostaje sam.

Mimo lekkiej nerwowości, Joker kocha człowieka i garnie się do niego. Uroczo zachęca do głaskania, kiedy nadarzy się ku temu okazja. Bardzo docenia czas spędzony wspólnie na kanapie, kiedy może się wtulić i okazywać swoją miłość i wdzięczność 🙂 W Jokerze nie ma ani grama agresji do człowieka. Dzielnie znosi wszelkie zabiegi w domu czy u weterynarza. Jest też przyjazny dzieciom.

Niestety, podobną miłością nie obdarza innych przedstawicieli swojego gatunku. Na psy reaguje nerwowo, przyspiesza tempo, czasami biegnie w ich stronę i szczeka ostrzegawczo. Widać, że takie spotkania stanowią dla niego wyzwanie. Powoli pracujemy nad kontrolą tych emocji i Joker uczy się omijać stresory. Jego przyszły dom powinien zapewnić mu albo spokojną okolicę, albo czujnych właścicieli, którzy będą mu w stanie dać oparcie i bezpieczeństwo. Nie będzie idealnym psem dla osób, które marzą o wycieczkach do dog parków i spuszczaniu go tam luźno ze smyczy. Najłatwiej odnajdzie się w domu, w którym będzie mógł pozostać zwierzęcym jedynakiem.

Ponieważ Joker prawdopodobnie część życia spędził tułając się głodny, ma lekką tendencję do szukania posiłku na dworze. W kwietniu zaczynaliśmy od spacerów w kagańcu prawie cały czas, teraz na większości z nich można się bez niego obyć. Joker robi duże postępy i coraz lepiej reaguje na komunikację człowieka. Piesek ma nadal mocno wykształcony instynkt łowiecki i w sezonie na nornice chętnie kopie dołki w ich poszukiwaniu. Nie kopie jednak bez potrzeby, więc przydomowy ogródek będzie bezpieczny 🙂

Joker chętnie podróżuje i odkrywa nowe tereny a także świetnie odnajduje się w podróżach samochodem. Jest też dzielny i coraz spokojniejszy przy podróżach transportem miejskim. W ostatnich miesiącach pokazał, że coraz lepiej reaguje na zmiany otoczenia, takie jak wyjazdy świąteczne. Na codzień jednak na pewno doceni rutynę w swoim życiu. Ze względu na wiek, poszukujemy domu bez znaczącej ilości schodów.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu umówienia spaceru zapoznawczego.

Kontakt w sprawie adopcji