Diego

Diego przebywa w psim hotelu pod Warszawą. Szuka domu stałego lub choćby tymczasowego


Diego trafił do schroniska latem 2022 roku. Od tamtej pory z nieopierzonego podrostka wyrósł młody, silny i bardzo inteligentny pies. Doskonale czyta ludzkie emocje, potrafi zarówno współpracować ze swoim przewodnikiem jak i “wykorzystać” jego błędy. Wymaga pewnego doświadczenia i znajomości psich zachowań, konsekwencji w postępowaniu i gotowości do współpracy z behawiorystą. Raczej nie nadaje się na pierwszego psiaka, jednak pod opieką odpowiedniej osoby powinien stać się stabilnym psem, towarzyszem długich spacerów i wspólnej zabawy.

Diego chętnie się uczy i lubi pracować, co można wykorzystać proponując mu szkolenia wykorzystujące te predyspozycje. Niestety w warunkach schroniskowych nie do końca potrafił poradzić sobie z emocjami. Długie godziny spędzone samotnie w boksie, brak ruchu i zbyt rzadki kontakt z człowiekiem powodowały u niego frustrację. Dlatego też we wrześniu 2023 zamieszkał w hotelu. Tam pod fachowym okiem dzięki odpowiedniej ilości spacerów, a także stworzeniu stabilnej rutyny, powoli regeneruje się i odpoczywa od bodźców. Poczynił już spore postępy, choć wiele pracy jeszcze przed nim.

Nasz podopieczny miał już okazję jeździć samochodem, w trakcie podróży jest trochę niespokojny i ciężko mu usiedzieć spokojnie.

W nowym domu Diego powinien pozostać jedynakiem, nie polecamy go rodzinom z dziećmi, bo jego energia wymaga oszlifowania – Diego sam jest psim “nastolatkiem” i nie do końca zdaje sobie sprawę ze swojej siły. Trzeba jednak pamiętać, że każdy psiak powinien mieć możliwość kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku, więc należy zadbać o jego prawidłową socjalizację. Z właściwie dobranym psim towarzystwem Diego na pewno wiele się nauczy.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spacery z Diego, naprawdę warto go poznać i dać mu szansę.

Kontakt w sprawie adopcji