Bajgiel

Bajgiel to kotek około 3-letni, śnieżnobiały z szarymi wstawkami. Na początku w schronisku był duszą towarzystwa, zawsze gotowy na głaski, z czasem jednak zaczął zamykać się w sobie i niepokojąco chudnąć.

Pod koniec listopada, razem z koleżanką z klatki obok – Leylą – trafił do domu tymczasowego, gdzie po pierwszej fali entuzjazmu, zrobił się osowiały i jakby smutny. Diagnostyka wykazała, że w brzuszku toczy się proces zapalny i zostało wdrożone leczenie, które niemal natychmiast zaczęło przynosić wspaniałe rezultaty. I tak mały, anielsko biały wycofany kotek, stał się małym szatankiem 😉 Ma dużo energii i wyśmienity apetyt, zdecydowanie centralnymi elementami dnia kocurka są posiłki.

Bajgiel mieszka z przybranym rodzeństwem: kotką Leylą, która jest do adopcji razem z nim, i pieskiem Puniem (stałym rezydentem). Wspaniale dogaduje się z innymi zwierzętami, lubi interakcje z nimi. Szuka kontaktu ze wszystkimi, w których towarzystwie się znajdzie. Ma bardzo uroczy rytuał witania swojej opiekunki – gdy ta wraca do domu, Bajgi biegnie na powitanie, kładzie się u jej stóp brzuchem do góry, odpala mruczenie na cały regulator i czeka na mizianko i przytulanki <3

Polowania na piłeczki, sznureczki oraz zabawy w tunelu to stałe elementy jego harmonogramu dnia. Każda pora jest jednak również dobra na drzemeczkę z brzuchem do góry. Zdarza mu się polować na papierki i plastiki i wsadzać łepek do foliówek – trzeba więc uważać, by nie zrobił sobie krzywdy. Ale z drugiej strony – to wspaniały nauczyciel porządku!

Bajgielek nie lubi zmian w swoim jadłospisie i gdy dostanie nową karmę, szybko przychodzi się poskarżyć. Udało się jednak wprowadzić mokrą karmę (z masełkiem zje wszystko) i obecnie kotek zajada puszki Animonda Carny oraz razem z Leylą hipoalergiczną karmę suchą. Może jeść tez zwykłą, ale ze dzieciaki mają dużo zabawek na wygrzebywanie jedzenia, z których wspólnie korzystają, a Leyla ma ostre alergie pokarmowe, obecnie dla bezpieczeństwa, częściowo je to samo co jego siostra.

Bajgiel jest już całkowicie zdrowy i ma idealne wyniki badań. Czuje się dobrze i korzysta z życia w 100%! Przed nim jeszcze wiele lat śmigania za zabawkami i siostrą Leylą – są do adopcji wyłącznie w dwupaku.

Bajgielek jest dosyć emocjonalnym kotkiem, którego duża ilość zmian i nowych bodźców bardzo stresuje. Kotek nosi więc obrożę feromonową i dostaje CBD. Mimo wszystko, powinien trafić do spokojnego domu bez małych dzieci i z możliwie przewidywalnym planem dnia, a przyszli opiekunowie powinni być wyrozumiali i dać kotkowi i sobie czas na wspólne poznanie się i zrozumienie jego potrzeb.

Bajgielek jest wykastrowany, ma ujemne testy FIV/FeLV, jest zachipowany, odrobaczony, zaszczepiony. Bezbłędnie korzysta z kuwety oraz drapaka.

Kontakt w sprawie adopcji

  • Karolina 501 656 658