Mozart

Mozart od marca przebywa w domu tymczasowym, więcej informacji wkrótce.

Mozart to jeden z tych psiaków, dla których schronisko to szansa na lepsze życie. Trafił tutaj jako cień psa. Zniszczony kondycyjnie, wychudzony do granic, z fatalnym stanem sierści, z bliznami na karku. Życie, jakie wiódł, z pewnością nie należało do szczęśliwych, a teraz my podejmujemy walkę o jego przyszłość. Przyszłość w zdrowiu i przede wszystkim w prawdziwym, troskliwym domu.

Mozart póki co dał nam się poznać jako pies złakniony kontaktu i bliskości człowieka. Jest bardzo ufny do nowych osób, jednak gwałtowne i szybkie ruchy budzą w nim lęk. Mozart wykorzystuje każdą chwilę, żeby wtulić się w wolontariusza i otrzymać trochę pieszczot. W boksie wita nas bardzo radośnie i energicznie. Z emocji skacze na człowieka, co będzie wymagało pracy po adopcji, aby Mozart nauczył się w inny sposób wyrażać podekscytowanie 🙂 Mozart bardzo grzecznie pozwala założyć sobie szelki i spokojnie wychodzi na spacer z boksu. Na spacerze pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie, dużo węszy i eksploruje otoczenie. Wszystko go ciekawi i widać, że spacer sprawia mu ogromną przyjemność. Pomimo, że nadal uczy się swojego nowego imienia, ładnie się odwołuje i szybko przybiega, gdy tylko go zawołamy. Na tę chwilę Mozart ignoruje mijane psy, nawet zaczepiany nie zwraca na inne czworonogi zbytniej uwagi. Jednak są to jego pierwsze tygodnie w schronisku i może to ulec zmianie. W tej kwestii opis będzie aktualizowany.

Przyszła rodzina powinna pamiętać, że Mozart to owczarek niemiecki i być świadoma specyfiki tej rasy. Owczarki niemieckie wyjątkowo silnie przywiązują się do swojego opiekuna i są mu niezwykle oddane, więc opiekun Mozarta powinien wiedzieć, jak ważne jest budowanie relacji i wspólne spędzanie czasu z psem. Psy tej rasy stworzone są do współpracy z opiekunem. Uwielbiają wspólne zabawy, chętnie uczą się nowych sztuczek i doświadczeń u boku ukochanej osoby. Mimo, że Mozarta jeszcze poznajemy, już widać w nim potencjał godny owczarka, ponieważ jest bardzo inteligentny i szybko się uczy. Mozart dodatkowo kocha jedzenie, co będzie z pewnością ułatwieniem przy wspólnej nauce nowych umiejętności.

Szukamy dla Mozarta domu, który przede wszystkim zadba o jego zdrowie i kondycję. Mozart to młody pies, który, gdy odzyska siły, uzyska prawidłową wagę i poprawi kondycję, będzie potrzebować regularnych spacerów. Szukamy dla Mozarta człowieka, który pokaże mu, co znaczy troska, opieka i czułość. Z uwagi na lękliwość, siłę oraz skoczność Mozarta, nie polecamy go do domu z małymi dziećmi. Nie wiemy, jaki jest stosunek Mozarta do innych zwierząt towarzyszących, w tym kotów. Jeśli Mozart miałby trafić do domu, gdzie jest już inne zwierzę, wymagane będzie zapoznanie z rezydentem.

Kontakt w sprawie adopcji