Diego

Diego we wrześniu opuścił schronisko i zamieszkał w hoteliku dla psów. Wkrótce więcej informacji, jak sobie radzi 🙂

Diego trafił do schroniska latem 2022 roku. Od tamtej pory z nieopierzonego podrostka wyrósł młody, silny i bardzo inteligentny pies. Doskonale czyta ludzkie emocje, potrafi zarówno współpracować ze swoim przewodnikiem jak i “wykorzystać” jego błędy. Wymaga pewnego doświadczenia i znajomości psich zachowań, konsekwencji w postępowaniu i gotowości do współpracy z behawiorystą. Raczej nie nadaje się na pierwszego psiaka, jednak pod opieką odpowiedniej osoby powinien stać się stabilnym psem, towarzyszem długich spacerów i wspólnej zabawy.

Diego chętnie się uczy i lubi pracować, co można wykorzystać proponując mu szkolenia wykorzystujące te predyspozycje. Niestety w warunkach schroniskowych nie do końca potrafi poradzić sobie z emocjami. Długie godziny spędzone samotnie w boksie, brak ruchu i zbyt rzadki kontakt z człowiekiem powodują u niego frustrację. Lekarstwem na to może być jedynie dom, zapewnienie odpowiedniej ilości spacerów, a także stworzenie stabilnej rutyny, która pozwoli mu zregenerować się i odpocząć od bodźców.

Nasz podopieczny miał już okazję jeździć samochodem, w trakcie podróży był trochę niespokojny, ale pierwszy wyjazd uważamy za zaliczony na piątkę z plusem.

W nowym domu Diego powinien pozostać jedynakiem, nie polecamy go rodzinom z dziećmi, bo jego energia wymaga oszlifowania – Diego sam jest psim dzieckiem i nie do końca zdaje sobie sprawę ze swojej siły. Trzeba jednak pamiętać, że każdy psiak powinien mieć możliwość kontaktu z innymi przedstawicielami swojego gatunku, więc należy zadbać o jego prawidłową socjalizację. Z właściwie dobranym psim towarzystwem Diego fantastycznie spaceruje i wiele się uczy.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spacery z Diego, naprawdę warto go poznać i dać mu szansę.

Kontakt w sprawie adopcji