Gawik 0043/21

Gawik trafił do schroniska po tym, jak członek rodziny zrzucił go ze schodów. Fundacja Przyjaciele Palucha zabrała go pod opiekę. Rezonans wykazał uszkodzenie rdzenia i wypadnięty dysk. Zdania lekarzy, czy jest szansa, by Gawik chodził są podzielone. Gawik ma wózek i chodzi na rehabilitację. Mimo swojej niepełnosprawności – świetnie sobie radzi, kocha życie i czerpie z niego, ile się da 🙂 W domu tymczasowym funkcjonuje jak każdy pies – chodzi na spacery, wyleguje się na kanapie, bawi się z psami, wyjeżdża na wakacje.

Gawik jest naprawdę niesamowity. Rozkochuje w sobie każdego, kto go pozna.
Uwielbia ludzi i pieszczoty, głaskanie, drapanie za uszkiem i każdą formę dotyku. Bardzo lubi być w centrum uwagi. Nie ma najmniejszych problemów w kontaktach z dziećmi – jest zachwycony, gdy go głaszczą i się z nim bawią.

Gawiczek w domu tymczasowym mieszkał już i z psami i z kotami. Dogada się z każdym 🙂 Ma wielu psich przyjaciół, z którymi spotyka się na wycieczkach i na domówkach 😉 Większe, obce pieski początkowo obszczekuje, ale już po chwili się zaprzyjaźnia.

Gawik uwielbia spacery. Wychodzi na nie w specjalnej uprzęży lub, gdy szykuje się dłuższa wyprawa, na wózeczku.

W domu Gawik jest pieluszkowany, bo niestety nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych, ale ma stałe pory spacerów, można nauczyć się go “obsługiwać” i dzięki temu unikać wpadek z dwójką do pieluszki 😉

Czy znajdzie się ktoś, kto da dom temu kochanemu, łagodnemu psiakowi, pomimo jego niepełnosprawności?