Major

Major przebywa w Schronisku na Paluchu. Aby nasza Fundacja mogła go przejąć pod opiekę, potrzebny jest dom tymczasowy.

Major cierpi na przewlekłą niewydolność nerek, niestety parametry się pogarszają.

Major to szczególny pies. Gdyby nie zbyt krótkie łapy, ze swoim sporym pyszczkiem i długim ciałkiem mógłby uchodzić za owczarka :-).

Człowieka kocha do szaleństwa, za to okolicznych psów wyraźnie nie lubi. Szybko się na nie odpala, ale, że jest odwoływalny nie stanowi to na spacerze większego problemu. Jest niestety już psim seniorkiem, a jego oryginalna uroda “owczarka na krótkich łapkach” nie najlepiej wpływa na stan jego stawów (chłopak ma dyzplację). Major ponadto ma problemy z nerkami i poza lekami musi być na specjalnej diecie oraz przyjmowac kroplówki co kilka dni… Szuka domu czułego, świadomego potrzeb starszego psa, z minimalną ilością schodów lub najchętniej ich brakiem.

Na długie spacery już raczej nie pójdzie więc nie polecamy go dla aktywnych ludzi, ale chętnie łapa za łapą z krótkimi przystankami podrepcze za swoim człowiek z radością i oddaniem. Major uwielbia też położyć się na trawce obok swojego człowieka i z tej perspektywy, delikatnie dopieszczany, obserwować okoliczny świat.

Kontakt w sprawie adopcji