Noris

Noris jest starszym schorowanym psem, pod koniec czerwca 2024 roku dołączył do grona rezydentów naszej fundacji i zamieszkał w domu Magdy, w którym zostanie już do końca swoich dni, a my będziemy finansować koszty leczenia i diagnostyki.

Noris, już podczas pobytu w schronisku dał się poznać jako przeuroczy, niezwykle łagodny, grzeczny i ufny staruszek. Cieszył się na widok ludzi i radośnie z nimi witał.

Okazało się, że ma mnóstwo problemów zdrowotnych: padaczkę, zmiany zwyrodnieniowo -zapalne w wątrobie, przewlekłe stany zapalne w nerkach i zmianę rozrostową lewego nadnercza. Ataki padaczki, a potem leki na padaczkę powodowały, że Norisek był coraz bardziej wyczerpany, na spacerach ledwo szedł łapka za łapką i potykał się o własne nogi.

16 letni pies z padaczką powinien mieć zapewniony spokój i domowe warunki. Na szczęście udało się Noriskowi takie warunki zapewnić. W domu zamieszkał z naszym rezydentem Krakersem oraz Polą, z którymi dogaduje się świetnie. 

Noris przeszedł już diagnostykę, miał zrobiony rezonans głowy, aby sprawdzić co powoduje ataki padaczki. Okazało się, ze ma oponiaka, który nie jest groźnym guzem, ale ucisk powoduje ataki. Ze względu na wiek i stan zdrowia naszego seniorka zrezygnowaliśmy z operacji i naświetleń. Noris dostał sterydy i antybiotyk, aby zmniejszyć obrzęk, a dzięki temu udało się też zmniejszyć dawkę otępiających leków na padaczkę.

Leczenie spowodowało, że Noris odżył i odmłodniał. Biega, psoci, moczy się w każdej napotkanej wodzie, nosi patyki, bawi się z rodzeństwem oraz napotkanymi na spacerach psami, jest ciekawski, radosny i uwielbia być w centrum zainteresowania. Całkowicie odzyskał energię i radość życia.

Norisek jest kochany i zadbany i mamy nadzieję, że jak najdłużej będzie mógł cieszyć się domowym, rodzinnym życiem.

Wsparcie dla Norisa

Każdego, kto chciałby wesprzeć Norisa, zachęcamy do wpłacania pieniędzy na nasze konto z dopiskiem ,,dla Norisa”.