Huba

SZUKAMY DOMU STAŁEGO LUB TYMCZASOWEGO DLA HUBY

❣PILNIE potrzebny dom tymczasowy dla Huby.❣ 30.01 przeszła operację zerwanego więzadła krzyżowego. Chcemy by mogła dochodzić do siebie po operacji w domu, a nie w schronisku w szpitalnej klatce. Koszty pokrywa Fundacja Przyjaciele Palucha Szukamy domu bez schodów. Sunia będzie musiała mieć ograniczany ruch. Wszystko wytłumaczymy, zapewnimy też klatkę krenelową.

Huba jest dużą, czekoladową a’la labradorką, która wbrew przeciwnościom losu, nie traci werwy i ciekawości świata. Pomimo braku rodowodu, wykazuje cechy charakterystyczne dla tej rasy – jest przyjacielska i pozytywnie nastawiona do ludzi, również zupełnie jej nieznanych. Dzielnie radzi sobie w nowych sytuacjach, jak wyjazd do weterynarza, czy poznawanie nowych osób i miejsc – szuka wtedy wsparcia w człowieku, ale nie ma w niej lęku – raczej niepewność, która jednak szybko ustępuje wrodzonemu zainteresowaniu wszystkim, co dookoła. Niekiedy to zainteresowanie bywa zbyt nachalne, ale Huba zwraca też dużą uwagę na tego, kto na drugim końcu smyczki i na to, jakie komunikaty wysyła.

Dziewczyna jest w kwiecie wieku, ale energią – i siłą – nie ustępuje młodziakom. Grzecznie jeździ samochodem, chociaż z racji swoich gabarytów, żeby wsiąść potrzebuje póki co zachęty i niekiedy lekkiego podsadzenia. Przyszły dom z pewnością będzie musiał zwrócić uwagę na to, by Huba wróciła do właściwej wagi, a następnie ją utrzymywała.

Dłuższe zaniedbanie sprawiło niestety, że sunia nabawiła się zerwanego więzadła krzyżowego, najprawdopodobniej właśnie w związku z nadwagą. Czeka ją operacja, ograniczenie poruszania się i kilkutygodniowa rekonwalescencja pod okiem troskliwego opiekuna – ale później hulaj dusza po polach i lasach.

Huba obecnie szuka domu bez przeszkód architektonicznych, najlepiej z ogrodem i wielkim sercem. W zamian odwdzięczy się czułością i ciepełkiem ciałka i serca.

Kontakt w sprawie adopcji