Miętus

SZUKAMY DOMU NA ZAWSZE. FUNDACJA POMOŻE W KOSZTACH LECZENIA.

Miętus długo już siedzi w schronisku i tak mijają mi ostatnie fajne chwile, gdy jest jeszcze silny i sprawny… To wyjątkowy pies, któremu bardzo zależy na kontakcie z ludźmi. Całe dnie stoi przy kratach i wypatruje. Mieszka w boksie narożnym, który jest dobrym punktem obserwacyjnym.
Niestety, nikt nie przychodzi …

Miętus jest pięknym i mądrym psem, to typ wiernego i oddanego przyjaciela. W Schronisku otworzył się zbudował fajną relację z człowiekiem. Czeka na spacery, które są dla niego namiastką wolności i normalnego życia. Węszy, eksploruje teren i gna przed siebie zaciekawiony, dlatego źle się czuje zamknięty w niewielkim boksie. Chętnie jeździ też na akcje w terenie.

Świetnie sobie radzi w mieście i jest bardzo grzeczny. Choć nie jest słodkim pieszczochem, ulubionych wolontariuszy obdarza szczególnymi względami – czułym uśmiechem, wesołymi podskokami, przytuleniem. Z zapałem ćwiczy podstawowe komendy. Jego niezwykła inteligencja pozwala na porozumiewanie się bez słów.

To pies dla kogoś, kto zaakceptuje i uszanuje jego przestrzeń oraz charakter indywidualisty. Cierpliwość zaowocuje na pewno piękną przyjaźnią. Miętus potrzebuje czasu, aby dobrze poznać i zaufać, ale w towarzystwie kogoś, kogo zna staje się pogodny, bardzo lubi głaskanie i drapanie za uchem. W stosunku do innych psów bywa różnie. Większość mija spokojnie, bez szczególnego zainteresowania. Reaguje tylko wtedy gdy jest zaczepiany lub obszczekiwany. Mógłby jednak dołączyć do domu, w którym mieszka spokojna sunia.

Dostaje lek na serce, jest w dobrej kondycji.

Bardzo prosimy o dom dla Miętusa. On się już nasiedział…

Fundacja oferuje wsparcie w pokryciu kosztów opieki weterynaryjnej.

Kontakt w sprawie adopcji