Bingo

Bingo od 30 kwietnia 2023 roku przebywa w domu tymczasowym. Ze względu na wiek i stan zdrowia – zostanie tam już na stałe, a nasza Fundacja pomaga w kosztach leczenia.

____

Bingo został interwencyjnie odebrany człowiekowi. Całe życie spędził w kojcu, w błocie i odchodach. Żył tak 8 długich lat. A wszystko to na działce na Warszawskim Mokotowie… Nigdy wcześniej nie miał okazji cieszyć się dobrym, psim życiem.

Dopiero w schronisku Bingo nauczył się spacerować i zaczął poznawać świat. Bardzo cieszył się ze spacerów, zanurzał nos w tysiącu zapachów, które kryją trawy. Coraz więcej się uśmiechał. Niestety w ostatnich dniach Binguś zaczął odmawiać dłuższych spacerów. Bał się oddalić od schroniska. Okazało się, że jego oczy prawie nie widzą :(. Ma w 80% zdegenerowaną siatkówkę i początki zaćmy. Jest bardzo prawdopodobne, że widzi tylko jasność i ciemność.

Do tego Bingo choruje na chorobę Cushinga.

Jakie są szanse na dom dla Bingusia? Równe zeru?

Bingo pewnie by chciał umieć żyć jak inni, podbijać świat, spacerować dzielnie w wielkim mieście. Ale człowiek zmarnował mu życie. I Bingo tego nie umie

Jest łagodny, dobry. Jednak, pomimo tego, jak wiele strachu już w sobie pokonał, jest wciąż mocno wystraszony światem. Choć pozwala na wszystko, nadal nie szuka bliskości człowieka, na spacerze łatwo go wystraszyć, wciąż nie zna miasta, ruchu ulicznego, mieszkania, schodów czy windy. Boi się pomieszczeń. Ale odbył już 3 wycieczki do lekarza i poradził sobie zarówno w samochodzie jak i w lecznicy.

Bingo czeka dziś na Ciebie w boksie, za kratami. Nie przechodź obojętnie . Nie pozwól mu skończyć życia w tym miejscu nigdy nie będąc szczęśliwym. Szukamy dla Bingo domu wyjątkowego. Takiego, gdzie powoli będzie mógł wszystko poznawać. Ludzi cierpliwych, ciepłych, którzy pokażą mu życie i wszystkiego nauczą. Którzy nie będą oczekiwać zbyt wiele, ale przyjmą go z całym jego strachem. Bingo na ten moment nie odnajdzie się w środku miasta, potrzebuje spokojnej okolicy i domu koniecznie z ogródkiem. Bardzo lubi inne psy, drugi pies w domu z pewnością byłby dla niego ogromnym wsparciem.

Osobom, które podejmą się opieki nad nim Fundacja Przyjaciele Palucha oferuje wsparcie finansowe i pomoc w opiece weterynaryjnej.

Dla Bingo szukamy domu stałego lub tymczasowego.

Kontakt w sprawie adopcji