Fernando

DOM STAŁY ALBO TYMCZASOWY POSZUKIWANY!

Poznaj Fernanda – uroczego psiaka o miękkim sercu, który potrzebuje Twojej pomocy i miłości!

Fernando to pies o niesamowitym uroku, ale również bardzo wrażliwy. Obecnie przebywa w schronisku, jednak to miejsce bardzo źle wpływa na jego samopoczucie i zdrowie. Szukamy dla niego pilnie domu, nawet tymczasowego, aby mógł cieszyć się życiem bez bólu.

Fernando trafił do schroniska w opłakanym stanie. Przerażony, zaniedbany, z chorobą skórną. Przy naszych pierwszych spotkaniach bał się bliskości człowieka, ale taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Fernando bardzo szybko skojarzył człowieka z pozytywnymi rzeczami, spacerami, miłym dotykiem, smakołykami. Upewnił się, że nie zrobimy mu krzywdy.

Fernando jest grzecznym towarzyszem, który kocha spokojne chwile w towarzystwie bliskiej osoby. Potrzebuje chwili, by zaufać nowym ludziom, ale gdy tylko poczuje się komfortowo, stanie się Twoim najwierniejszym przyjacielem. Ferdzio ma problemy z chodzeniem, dlatego wymaga odrobiny więcej troski i zrozumienia – nie są wskazane u niego długie wędrówki, czy bieganie – zbyt dużo aktywności powoduje u niego ból. Jednak nie przeszkadza mu to w cieszeniu się drobnymi przyjemnościami życia u boku człowieka – kocha drapanie za uszkiem, obserwowanie z ukochanym człowiekiem otoczenia, smaczkami też nie pogardzi 😉

Fernando bardzo pilnie potrzebuje domu – zimna, mokra posadzka bardzo źle wpływa na jego chore stawy. Dom tymczasowy może liczyć na wsparcie naszej fundacji – wszelkie informacje dot. opieki tymczasowej udzielą wolontariuszki.

Ferdek okazał się być cudownym psem. A każdy spacer z nim to dla wolontariuszy niesamowity wzrusz i duma – pies tak skrzywdzony przez człowieka potrafił tak szybko odzyskać do niego zaufanie. Ktoś, kto go adoptuje będzie szczęściarzem i zyska super przyjaciela, na dobre i na złe.

Kontakt w sprawie adopcji