Maja

PILNIE POTRZEBNY DOM CHOĆBY TYMCZASOWY

Maja przebywa w Schronisku na Paluchu. Aby nasza Fundacja mogła ją przejąć pod opiekę potrzebny jest dom tymczasowy.

Maja to spokojna, średniej wielkości podpalana sunia, która swoim stabilnym charakterem i mądrymi oczami zdobyła nasze serca już na pierwszych spacerach.

Maja została odebrana interwencyjnie ze złych warunków razem z inną sunią Ami. Miała dom, jednak nie był to dom, na który zasługuje psi przyjaciel. W jej życiu zabrakło troski, należytej opieki i prawdziwej ludzkiej miłości.

Jeszcze poznajemy Maję, ale już wiemy, że pięknie chodzi na smyczy, podąża za człowiekiem w swoim niespiesznym tempie, ochoczo eksploruje teren i uwielbia węszyć. Na spacerach jest odwoływalna i chętnie nawiązuje relacje z człowiekiem. Widać, że kontakt z ludźmi sprawia jej przyjemność, lubi delikatne głaskanie po klatce piersiowej i drapanie za uszkiem. Bardzo chętnie też odpoczywa podczas spacerów, delikatnie kładzie się obok człowieka i spokojnie obserwuje otoczenie. Maja jest spokojną i mądrą sunią, w mig rozumie czego człowiek od niej oczekuje i świetnie z nami współpracuje. W domu Maja mieszkała z mniejszą sunią i widać, że na małe psiaki zupełnie nie reaguje na spacerach. Większe od niej psy zdarza jej się obszczekać, jednak robi to bez dużych emocji, przystaje i kilka razy w miejscu szczeknie w kierunku psa, bez wyrywania się w jego kierunku. Generalnie na spacerze ładnie mija inne czworonogi. Być może mogłaby zamieszkać ze stabilnym mniejszym lub jej gabarytów psiakiem.

Szukamy dla Mai domu troskliwego, który będzie traktował ją jak pełnoprawnego członka rodziny, otoczy opieką, zadba o zdrowie i zagwarantuje spacery w jej tempie. Nie polecamy Mai do domu głośnego, czy domu z małymi dziećmi. Preferowany dom z małą ilością schodów do pokonania lub z windą. Nie znamy stosunku Mai do kotów innych zwierząt domowych.

Maja ma jeszcze tyle do zaoferowania, czas aby ktoś w końcu docenił tą wspaniałą sunię.

Kontakt w sprawie adopcji