Ami

PILNIE POTRZEBNY DOM CHOĆBY TYMCZASOWY

Ami przebywa w Schronisku na Paluchu. Aby nasza Fundacja mogła ją przejąć pod opiekę potrzebny jest dom tymczasowy

Ami ma około 13 lat, jednak bardzo możliwe, że jest starsza. Ta urocza psia babunia, jak ją pieszczotliwie nazywamy, to kwintesencja łagodności. Ami to sunia na cieniutkich łapkach, o maleńkim pyszczku i śmiesznie sterczących uszkach, spokojna, delikatna i dystyngowana jak na leciwą damę przystało.

Ami została odebrana interwencyjnie ze złych warunków razem z inną sunią Mają. Miała dom, jednak nie był to dom, na który zasługuje psi przyjaciel. W jej życiu zabrakło troski, należytej opieki i prawdziwej ludzkiej miłości. Została zupełnie zaniedbana pod kątem zdrowotnym i niestety widzimy tego efekty. Ami prawdopodobnie nigdy nie miała zapewnionej opieki weterynaryjnej i w tej chwili kompleksowo diagnozujemy sunię. Na ten moment wiemy, że Ami ma chore zęby i już jest zapisana na konsultacje i zabiegi dentystyczne, ma przebadane serduszko i jak na swój wiek jest ono w całkiem dobrym stanie, czeka ją też kontrola ortopedyczna i okulistyczna.

Ami jako psia seniorka w swoim tempie, ale ochoczo drepcze na spacerki. Ślicznie chodzi na smyczy, pilnuje się człowieka, a podczas postojów rozkosznie przewraca się na plecki i pokazuje brzuszek do głaskania. Ami mimo swoich lat to zabawna sunia, która uwielbia tarzać się w trawie, robić śmieszne minki i zaczepiać łapką o pieszczoty. Na spacerach nie zwraca uwagi na inne psy, w domu mieszkała z inną sunią. Być może potencjalnie mogłaby zamieszkać w domu ze zrównoważonym i niewielkim czworonogiem, który uszanuje jej wiek i spokój.

Ami to ujmująca starsza sunia, która jak najszybciej powinna opuścić schronisko.

PILNIE szukamy dla Ami spokojnego, kochającego psiaki domu, świadomego potrzeb psich seniorów, który z czułością i zrozumieniem zatroszczy się o psią babunię, będzie dbał o jej regularne badania, by zdrowie służyło Ami jak najdłużej. Szukamy osób prowadzących ustabilizowany tryb życia, mieszkających w spokojnej okolicy, lubiącej spokojne spacery. Nie polecamy Ami do domu z małymi dziećmi, domu głośnego, w którym dużo się dzieje. Ze względu na wiek Ami szukamy domu z małą ilością schodów do pokonania lub bloku z windą. Nie znamy stosunku Ami do kotów innych zwierząt domowych.

Ami nie ma czasu czekać na nowy dom. Nowa rodzina jest tej suni potrzebna na już, aby Ami mogła swoją psią emeryturę spędzić w ramionach ukochanej osoby, w cieple i w miłości, nie w schroniskowym boksie.

Kontakt w sprawie adopcji