Joker

Joker to kochany i mądry psiak. Od kwietnia przebywa w domu tymczasowym, co pokazało, jak wspaniałym kompanem może być w stabilnych warunkach.

Ten piesek jest przede wszystkim wyjątkowo mądry. Szybko się uczy, reaguje na nowe komendy, rozumie panujące w domu zasady. Motywują go smaczki, ale pokazuje też, że bardzo zależy mu na miłości człowieka i chce na nią zasłużyć, więc chętnie współpracuje. Kocha też czas spędzony na głaskaniu, garnie się do człowieka i prosi o wylewne okazywanie mu uczuć. Nawet przy mniej komfortowych zabiegach jak obcinanie pazurków, wykazuje się cierpliwością i udowadnia, że nie ma w nim ani krzty agresji wobec człowieka.

Joker jest też bardzo żwawy i raczej nie zgodziłby się z nazywaniem go seniorem. Chętnie chodzi na spacery eksplorować teren i węszy dookoła. Prawdopodobnie miał kiedyś właściciela, bo pięknie chodzi na smyczy. Niestety widać też, że ma za sobą czas spędzony na ulicy, ponieważ chętnie odwiedza śmietniki w poszukiwaniu alternatywnych źródeł pożywienia, nad czym należy z nim pracować. Obecność innych psów może go wystraszać, czasem na nie szczeka. Jeśli miałby mieć kompanów na osiedlu, należy ich stopniowo wprowadzać i oswajać.

Joker czeka na swój stały dom, który doceni jego inteligencję i da mu miłość, na którą zasługuje. Jak większość seniorów, przyjmuje leki, miedzi innymi na pracę serca. Cierpi też na zwyrodnieniowe zmiany kręgosłupa (spondylozę), w związku z czym zaleca się rehabilitację.

Pies pod opieką grupy Asy 

Kontakt w sprawie adopcji