Alf

PILNIE POTRZEBNY DOM CHOĆBY TYMCZASOWY

Alf przebywa w Schronisku na Paluchu. Aby nasza Fundacja mogła go przejąć pod opiekę potrzebny jest dom tymczasowy.

Alf, to dzisiaj siedem nieszczęść. Nie wiemy jak można było tak źle potraktować psa. W każdym kto go zobaczy i choć trochę pozna pojawia się szereg sprzecznych uczuć. Troska o jego zdrowie i radość z jego ciapowatości, ale też zimna wściekłość na kogoś, kto to tak skrzywdził zwierzę. Alf jest młodym psem w typie owczarka niemieckiego, ale został zapewne porzucony za to, że nie jest idealnym „Niemcem”.

Dziś wiemy tylko, że jest skrajnie niedożywiony, ma wadę postawy, złamany palec u łapy i „wypadającego” siusiaka. Bardzo łatwo rani się w głowę i jest to zapewne efekt niedożywienia i ogólnego osłabienia. Brakuje mu co najmniej 10 kilo wagi. Należy mieć nadzieję, że odpowiednio odkarmiony pokona problemy z chodzeniem i złym stanem zdrowia.

Pomimo tego jest radośnie nastawiony do ludzi, chętnie wlecze się na spacerki, jest wszystkiego ciekawy i po prostu słodki. Nawet zabiegi weterynaryjne znosi ze spokojem. Z uwagi na jego stan zdrowia nie możemy powiedzieć więcej o jego charakterze, gdyż w tej chwili Alf walczy o swoje wyzdrowienie.

Jakiego opiekuna szukamy?

Gotowego na ogrom miłości, jakim obdarzy go Alf, ale też mającego elementarne doświadczenie w opiece nad chorym psem. Nie można ukrywać, że opieka nad Alfem będzie się wiązała z kosztami opieki weterynaryjnej. W przypadku domu tymczasowego w pełni te koszty pokryjemy. Nie wiemy jak jego dzisiejszy stan wpłynie na jego przyszłość.

Zapraszamy każdego gotowego do opieki nad tym kochanym zwierzakiem do kontaktu telefonicznego, jeśli nie będziemy mogli odebrać, prosimy o wiadomość sms, na pewno oddzwonimy.

Kontakt w sprawie adopcji