Leszy


Wyjątkowy pies szuka wyjątkowego człowieka!

Leszy trafił do schroniska po wielodniowej tułaczce po jednej z podwarszawskich miejscowości. Dla tak wrażliwego psa, schronisko było wyrokiem. Leszy zaczął podupadać na zdrowiu, straszliwie schudł, nie potrafił się wyciszyć i zrelaksować w boksie. Ciągła frustracja go wykańczała.

Na początku listopada Leszy przeprowadził się do domu tymczasowego.
Odżył, zaczął korzystać z życia i nadrabiać stracony czas.

Okazał się psem niesamowicie żywiołowym, zwinnym i skocznym. Uwielbia ruch, długie spacery, wszelką aktywność. A nade wszystko kocha się kąpać. Chyba całe życie mógłby spędzić w wodzie 😀
W stosunku do swojego człowieka jest bardzo czuły, uwielbia spać w łóżku, kocha bliskość i przytulenie.
Na spacerze pilnuje się przewodnika, ładnie chodzi na smyczy.

Choć tłumne miasto to nie jego świat, Leszy pięknie jeździ samochodem czy komunikacją miejską, umie zachować się w restauracji czy kawiarni.

Jest psem niesamowicie emocjonalnym, niełatwo go zmęczyć i wyciszyć.
Bardzo potrzebuje stabilnego trybu życia i przewidywalności, wtedy czuje się bezpieczniej i spokojnej. Zdecydowanie lepiej funkcjonuje ze stałym planem dnia.
W domu stara się zachowywać czystość i nauczony jest zostawania samemu. Grzecznie czeka na jedzenie.

Leszy potrzebuje domu bardzo aktywnego znającego specyfikę owczarków, osoby, kochającej długie wędrówki, ale też kogoś, kto kocha robić coś z psem poza zwykłym spacerowaniem. Osoby, która będzie wiedziała jak go zmęczyć zarówno fizycznie jak i psychicznie i pomoże mu wyciszać emocje.
Jednocześnie Leszy potrzebuje przewodnika stanowczego i konsekwentnego, który ustali zasady funkcjonowania w domu.

Szukamy dla Leszego domu w troszkę spokojniejszej części miasta, gdzie nie będzie narażony na niezliczoną ilość bodźców pobudzających.
Leszy w domu powinien być jedynakiem.

Kontakt w sprawie adopcji